U Látalů

Možnosti okolí

Koupání a rybaření
Koupání a rybaření je možné ve zdejších pískovnách (přímo v Suchdole nad Lužnicí se nachází čtyři, v blízkém okolí další dvě), či rybnících Svět a Rožmberk (zapůjčení šlapadel, výlety lodí). Rybářský lístek lze zakoupit přímo v Suchdole nad Lužnicí (odkaz zde).


Výlety po řece Lužnici
Využít můžete také nabídky řady výletů po řece Lužnici. Více na ( odkaz zde)


Aquapark Gmünd (Rakousko)
K oblíbeným výletům patří také návštěva aquaparku v Rakousku, vzdáleném 18 km od Suchdola nad Lužnicí. Více informací naleznete na ( odkaz zde)

Cyklistika
Celá oblast Suchdolska je známá především jako ráj cyklistů. Suchdolem vede několik cyklistických stezek, po kterých můžete poznávat krásy jižních Čech. Zapůjčení kol je možné přímo v Suchdole nad Lužnicí. Vlastní kola lze uschovat v objektu ubytování v uzamykatelné budově. Výlety po okolí si můžete naplánovat na (odkaz zde)


Sport
Tenisté mohou využít možnosti pronájmu místních tenisových kurtů (Kontakt: Suchdol nad Lužnicí, Pražská 533, tel.: +420 384 781 127, mobil: +420 777 136 258). V okolí Suchdola vede také několik tras pro inline bruslaře. Nachází se zde i volejbalové a fotbalové hřiště. Celá oblast Suchdolska je oblíbenou agroturistickou destinací vhodnou také pro Nordic walking.

Jízda na koni
Pro milovníky koní je možná projížďka na koni v Oboře (20 km od Suchdola nad Lužnicí), která patří k oblíbené zastávce cyklistů.


Zábava
V Suchdole nad Lužnicí lze využít programu kina ( odkaz zde ). Nachází se zde také několik restaurací a malých hospůdek (odkaz zde )

Příroda, kulturní památky
Oblast Suchdolska leží nedaleko Nových Hradů. K oblíbeným výletům proto patří návštěva vodopádu v Terčině údolí. V okolí se nachází také několik hradů (Nové Hrady, Cuknštejn), zámků (Hluboká nad Vltavou, Třeboň, Jemčina, Koloděje, Komařice) a zřícenin (Karlův Hrádek, Maškovec). Výlety si můžete udělat také do Jindřichova Hradce, Českých Budějovic, Českého Krumlova či Třeboně.